به سالن زیبایی آریانا خوش آمدید

اشکالات پوست شامل:

   من سعی می کنم با ایجاد اطلاعات مدون و کامل در مورد مشکلات پوست و راههای حل آن به شما عزیزان کمک کنم. و برای انجام خدمات سالنی هم در خدمت شما عزیزان می باشم.

   شما عزیزان اگر از پوست خود شناخت داشته باشید. و کمی از مسائل جانبی و راههای درمان مطلع باشید، هم می توانید بهتر از پوستتان محافظت کنید و هم دست به دامن مداواهای عجیب و غریب و گران و سودجویانه نمی شوید. یا فروشندگان محصولات پوستی نمی توانند هر چه خواستند به شما بفروشند.

   چیزیکی تازگی ها باب شده درمان با لیزر است و من می بینم بعضی پزشکان برای کارهایی که لازم نیست لیزر تجویز می کنند چون برای آنها منبع درآمد خوبی است. مثلا مریضی که جوشهای فراوان در صورتش داشت و پزشک معالج وی علاوه بر دارو و محلول ساختنی (طبق معمول) برایش لیزر تجویز کرده بود. در صورتی که درمان جوش در اولویت می باشد. هر وقت جوشها درمان شد جهت از بین بردن جای آن ابتدا باید لایه بردار استفاده کرد و اگر جای جوش عمیق بود میکرودرم ابریشن و سپس اگر موثر نبود می توان از لیزر استفاده کرد. و مریض اگر اطلاعات کافی داشته باشد عجولانه خودش را به دست لیزر نمی سپارد.

 

کومودون: یا همان جوش های سر سیاه هستن که به علت ترشح غدد چربی موجود در پوست به وجود می آیند که این چربی در اثر تماس با هوا اکسیده شده و سیاه می شود. اگر دهانه مجاری ترشح چربی به نوعی بسته شود دانه های سر سفید یا جوش (میلیا) تولید می شود. پوستهائی که مستعد بروز کومودون هستن معمولا چرب هستن و باید با شوینده مناسب به طور روزانه شسته شود. وقتی که عامل چربی برطرف شود میزان بروز کومودون هم کم می شود. در مراقبت سالنی با استفاده از مواد مخصوص و قلم کومودون جوشهای سر سیاه را در می آورند.

 

کوپروز: عارضه ایست که به شکل تجمع مویرگها در زیر پوست دیده می شود. که برای آن هم کرمها و ژلهای مناسب وجود دارد و هم خدمات سالنی ویژه انجام می شود. کوپروز به دو دلیل عمده تشکیل می شود. یکی اینکه مویرگ گشاد است و پرخون به ظر می رسد دوم اینکه حرکت مواد با غلظت بالا در مویرگ ، دیواره را پاره می کند. و در نتیجه مویرگها از زیر پوست دیده می شوند.

 

کیست چربی: که بیشتر دور چشم ایجاد می گردد. بعضی ها خالی می شود ولی نوع سفت آن باید توسط پزشک خالی شود.

 

آکنه: که همان عفونت ترشحات و غدد چربی ی باشد که توسط باکتریها صورت می گیرد. آن هم بیشتر در پوست چرب اتقاق می افتد. بعضی جوشها در اثر عوامل هورمونی و عصبی ایجاد می شود که معمولا ملتهب و سرخ رنگ هستن که هر کدام مراقبت ویژه خود را دارند. آکنه بیشتر در اطراف بینی و پیشانی و چانه و قسمتهای فوقانی پشت و سینه و شانه ها دیده می شود.

   در مراقبت سالنی علاوه بر بکار بردن مواد لازم و مناسب جهت از بین بردن جوشها از اشعه ماوراء بنفش هم استفاده می شود. این اشعه باعث خشک شدن و از بین رفتن جوشها میشود. چند توصیه مهم:  آکنه ها را به هیچ وجه دستکاری نکنید چون علاوه بر پخش شدن و آلوده شدن نواحی مجاور باعث ایجاد اسکار و جای جوش هم میگردد. ویتامین ها و آنتی اکسیدانها را به وسیله خوردن سبزی و میوه به بدن برسانید، استفاده از مواد آرایشی غیر چرب، پرهیز از استرس و بی خوابی و نور خورشید، انجام ورزشهای سبک، پرهیز از محیطهای گرم و پر از بخار، پرهیز از غذاهای چرب و محرک.

 

کک و مک و لک صورت: کک مک ها بیشتر جنبه ارثی دارند و معمولا تا آخر عمر همراه آدم باقی می مانند. آفتاب عامل اصلی بروز و بیشتر شدن آن است. ولی لکه ها انواع دارند بعضی لکه ها در اثر نور خورشید و یا چربی بیش از حد پوست و نوعی دیگر در اثر بارداری و عوامل داخلی بدن ایجاد میشود. عوامل مبارزه با این لکها لایه برداری مکانیکی و شیمیائی می باشد . میکرودرم ابریشن و پیلینگ سالنی و استفاده از کرمهای لایه بردار راههای مبارزه با لک می باشد. و البته استفاده از ضد آفتاب مناسب پوست.

 

چین و چروک و افتادگی: که بیشتر در سنین بالا اتفاق می افتد و عواملی مانند اخم و نور شدید خورشید و خشکی پوست و تغییرات هورمونی می تواند آنرا تشدید کند. نور خورشید و بعضی مواد در بدن تولید رادیکال آزاد می کند که رادیکالهای آزاد اثر مخرب و سرطان زائی بر روی پوست دارند و  باعث از بین بردن کلاژن پوست و در نتیجه چین و چروک آن می شود . ویتامینهائی مانند ای و آ و سی که آنتی اکسیدان هستند با از بین بردن رادیکالهای آزاد از چین و چروک پوست جلوگیری می کند.

   استفاده از کرمهای ضد چروک از سن 25 برای پوستهای مستعد و از 30 سالگی برای پوستهای معمولی لازم است . ضد چروکها حاوی لایه بردار ملایم می باشند که اثر ضد چروک را مضاعف می کند.  برای از بین بردن چروکهای عمیق تر، تزریق بوتاکس و لیزر و نهایتا جراجی و کشیدن پوست مناسب می باشد. اثر بوتاکس موقت می باشد و معمولا تا کمتر از یک سال دوام دارد. بعضی از شرکتها کرمهای برای بعد از بوتاکس تولید کرده اند که با استفاده از آنها اثرات بوتاکس تا یکسال و نیم هم حفظ می شود. کرمهائی هستند که خاصیت بوتاکس را دارد و برای از بین بردن چروکها و شیارهای عمیق و چروکهای پنجه کلاغی کنار چشمها ساخته شده اند. و برای کسانی که دوست ندارند از تزریق بوتاکس استفاده کنند، گزینه خوبی می باشد. بوتاکس از یک سم ضعیف شده ساخته شده که باعث فلج عضلات می شود و از این خاصیت جهت از بین بردن چین و چروک و شیارهای موجود در پوست استفاده می کنند. افراد یائسه بیشتر در معرض چین وچروک قرار دارند که البته ضدچروکهای مخصوصی هم برای این گونه افراد وجود دارد.

   لیفتینگ سالنی و کرمهای لیفتینگ برای کسانی بکار می رود که پوستشان شل و افتاده می باشد. با استفاده از این روش و مواد پوست صورت دوباره سفت شده و خاصیت ارتجاعی خود را بدست می آورد. استفاده از کرمهای لیفتینگ باید مداوم باشد.

 

موهای زائد: که خیلی شایع است. و بیشتر در نواحی چانه دیده می شود. راه از بین بردن آن الکترولیز و لیزر می باشد. البته موهای زائد معمولا در اثر اختلالات هورمونی ایجاد می شود که حتما باید اول توسط پزشک درمان شود و بعد اقدام به از بین بردن موهای زائد شود.

   راههای از بین بردن موهای زائد عبارتند از الکترولیز و لیزر. در الکترولیز یک سوزن در محل رویش مو و درون فولیکول فرو کرده و از جریان الکتریکی جهت از بین بردن فولیکول مو استفاده می شود. این روش هم دردناک است و هم وقتگیر و برای نواحی وسیع استفاده نمی شود

لیزر: این روش مطمئن ترین راه برای از بین بردن موهای زائد است چرا که فقط جهت نفوذ در ریشه مو طراحی شده و  برای قسمتهای دیگر بدن، ضرری ندارد. مکانیسم درمان با لیزر به این ترتیب می باشد: ملانین موجود در مو نور موجود در لیزر را جذب کرده و آنرا به حرارت تبدیل می کند این حرات اینقدر زیاد است که فرایند رشد مو را مختل می کند. در این روش ممکن است پوست هم کمی آسیب ببیند که بعد از مدتی با درمان توسط کرمهای مخصوص بهبود حاصل می شود. بعد از مدت 3 ماه مرحله دوم درمان آغاز می شود و تا از بین بردن کامل موها ادامه پیدا می کند. نکته قابل توجه این است که همیشه تعدادی از موها در مرحله توقف هستند یعنی پیاز مو وجود دارند ولی موئی دیده نمی شود که این موها بعد از 3 ماه شروع به رشد می کنند و برای از بین بردن آنها باید اقدام کرد. بعضی از مشتری ها تصور می کنند رشد مجدد موها به خاطر انجام نشدن کار به صورت صحیح می باشد. موهای تیره بهتر به لیزر جواب می دهند ولی موهای بور کمتر و موهای سفید اصلا به لیزر پاسخ نمی دهند.

   روشهای دیگری مانند اپیلاسیون برای از بین بردن موهای زائد وجود دارد که دائمی نیستند ولی به کم شدن آنها کمک می کند . این روش برای سطوح وسیعتر و درمانهای ارزانتر مناسب است. داروهائی در بازار موجود است که بلافاصله بعد از اپیلاسیون استفاده می شود و به از بین بردن و رشد کند موها کمک می کند. این مواد در داروخانه ها به صورت ویال موجود است. بعضی از شرکتها اقدام به تولید مرطوب کننده هائی کردند که کار همین ویالها را انجام می دهد. اگر اطلاعات دقیقتری خواستین پیغام بگذارید.

 

خشکی پوست: یکی از عوامل پیری زودرس خشکی و یا کم آب بودن پوست می باشد. مخصوصا در دوران یائیسگی. کم چرب بودن پوست هم عامل دیگری برای خشکی پوست می باشد ولی کم آب بودن شایع تر است. با استفاده از مرطوب کننده باید رطوبت پوست را تامین کرد و با استفاده از پوشاننده ها و کرمهای ضد آفتاب باید از تبخیر بیش از حد آن جلوگیری کرد. در مراقبت سالنی علاوه بر استفاده از مواد رطوبت رسان از اشعه مادون قرمز هم جهت جذب بیشتر این مواد استفاده میشود . همچنین دستگاههای ویژه جهت جذب بیشتر ژلهای آبرسان.

 

چربی بیش از حد: چربی  پوست معمولا ارثی می باشد و عواملی مانند سن و هومونها و ... هم دخیلی می باشند. پوستهای چرب مراقبت ویژه لازم دارند و لازم است به طور مرتب پاکسازی شوند تا چربی ها  از داخل پوست بیرون کشیده شوند.

 

   مراقبت پوست به افراد کمک می کند تا اشکالات پوست را به طور عمده برطرف نماید. البته بخشی از این مراقبت ها به عهده پزشک می باشد. مانند در آوردن کیست های چربی و از بین بردن موهای زائد.

 

   با کمک مواد و تجهیزات می توان چربی و خشکی پوست را تحت کنترل خود در آورد. اهمیت این موضوع از این جهت می باشد که چربی و خشکی پوست در مدت زمان طولانی صدمات زیادی به پوست وارد می آورد. مثلا در پوست چرب اگر به طور صحیح مراقبت نشود، ایجاد لکه و یا منافذ باز که ظاهر زشتی دارند و جای جوش ایجاد میشود. که شخص می تواند با پاکسازی مداوم و استفاده از شوینده مناسب با این مشکلات مبارزه کند. و یا در پوست خشک چروک های سطحی و عمقی و پیری زودرس و پوسته پوسته شدن و یا حتی اگزما می تواند ایجاد شود. ولی اگر شخص از مرطوب کننده های مناسب و آبرسانی یا هیدرودرمی سالنی بهره ببرد این ضایعات را به حداقل می رساند. با مراجعه با سالن زیبائی آریانا و بهره گیری از خدمات کامل این سالن می توانید پوستی بدون عیب  و اشکال داشته باشید.

 

+ نوشته شده در  دوشنبه بیست و هشتم تیر ۱۳۸۹ساعت 0:35  توسط پریسا  |